Muzika – žmogaus jausmų, emocijų ir išgyvenimų atsipndys… Muzika – tarsi skambantys jausmai, ji pasiekia sielos gelmes ir sustabdo laiką… ją geba suprasti kiekvienas… jai nereikia žodžių… ją tereikia išgirsti…

Jau antrąjį kartą – spalio 24 – 29 d. Gariūnų verslo ir kultūros parke rengiamas tarptautinis klasikinės muzikos festivalis “Intermezzo”, kvies išgirsti… ir pajausti tikrumo momentą savo gyvenime… kvies sustoti ir išgyventi prasmės akimirką…

Penki skirtingi koncertai, kiekvienas išskirtinis, ypatingas ir nepakartojamas:

festivalio atidaryme pasirodys violončelės ir fortepijono duetas su legendiniu violončelininku Alexander Kniazev ir pianistu Kasparu Uinsku, vėliau – du smuiko virtuozai Valeriy Sokolov ir Nikita Boriso-Glebsky kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru koncerte “Metų laikai”, fortepijono rečitalis šį kartą patikėtas pianistui Miroslavui Kultyševui, atliksiančiam 24 S. Rachmaninovo preliudus viename koncerte, festivalyje taip pat bus unikali galimybė scenoje išvysti du fortepijonus bei pianistų Evgeni Bozhanov ir Kasparo Uinsko duetą; o festivalį vainikuos “Imperatoriškasis” Ludwigo van Beethoveno koncertas Nr. 5 kartu su pianistu Evgeni Bozhanov, Jāzeps Vītols Latvijos muzikos akademijos studentų simfoniniu orkestru ir dirigentu Atvars Lakstigala.

Visi penki festivalio koncertai bus NEMOKAMI ir atviri visiems, norintiems dalintis muzikos džiaugsmu. Būtina išankstinė registracija el.paštu: info@nmgeneration.com Vietų skaičius ribotas, pateks pirmieji užsiregistravę.

2017 m. spalio 24 d. 19.00 val.

Festivalio atidarymo koncertas

DĖMESIO!!!!!!

Su liūdesiu turime pranešti, kad dėl Maestro Aleksandro Kniazevo ligos, keičiami spalio 24 d.  solistai. Koncertas įvyks ir jame pasirodys vienas charizmatiškiausių šiandienos jaunųjų violončelininkų – David Cohen ir pianistas Claudio Trovajoli.

Koncerto solistai:

David Cohen – violončelė

Claudio Trovajoli – fortepijonas

 

Programa:

Johann Sebastian Bach: Siuita Nr. 1 G-Dur BWV 1007

Ludwig van Beethoven: Variacijos violončelei ir fortepijonui Es-Dur WoO 46 (7 variacijos)

Sergei Rachmaninov: Vokalizė op. 34 Nr. 14

Dmitri Shostakovich: Sonata violončelei ir fortepijonui d-moll op. 40

Nicolo Paganini: Variacijos ant vienos stygos Rossini tema

Gimęs Belgijoje, D. Cohen jau devynerių debiutavo su Belgijos nacionaliniu simfoniniu orkestru.

Šiandien pasaulinę karjerą turintis violončelininkas koncertuoja su tokiais orkestrais kaip Sankt Peterburgo filharmonijos orkestras, BBC simfoninis orkestras, Varšuvos filharmonijos orkestras, Seulo filharmonijos orkestras, Ciuricho kamerinis orkestras ir eilė kitų. D. Cohenas dirbo su tokiais dirigentais kaip Lordas Menuhinas, Mstislavas Rostropovičius, Vladimiras Aškenazis ir kiti. Baigęs Yehudi Menuhin mokyklą ir Guildall mokyklą, D. Cohenas laimėjo daugiau negu 25 prizus tarptautiniuose violončelės konkuruose. Jis buvo nominuotas Echo “Kylančios žvaigždės” konkurse 2002-2003 m. D. Cohenas griežia Dominicus Montagnana violončele 1735 m.

Lietuvoje violončelininkas pasirodys su savo scenos partneriu pianistu Claudio Trovajoli. Pianistas – koncertuoja kaip solistas ir su kamerinėmis programomis. Jo įkurtas David Trio tapo Haydno konkurso Vienoje pirmosios premijos laimėtoju. Pianistas koncertuoja tokiose šalyse kaip Italija, Austrija, Šveicarija, Vokietija, Prancūzija, Ispanija, Australija, Čilė. 2010 m. jis debiutavo Amsterdamo Concertgebow, šis debiutas buvo palydėtas nesibaigiančiomis stovinčios publikos ovacijomis. C. Trovajoli yra fortepijono profesorius Foggia konservatorijoje ir Institute Romoje.

 

 

2017 m. spalio 26 d. 19.00 val.

“Metų laikai”

Valeriy Sokolov – smuikas

Nikita Boriso-Glebsky – smuikas

Klaipėdos kamerinis orkestras (Meno vadovas Mindaugas Bačkus)

Programa:

Malcolm Arnold:

Koncertas dviems smuikams ir orkestrui op. 77.

P. I. Tchaikovsky: “Suvenyras iš Florencijos op. 70

Antonio Vivaldi:

Koncertas dviems smuikams ir orkestrui a-moll, RV 522

Metų laikai


Kodėl vieni muzikiniai kūriniai tampa hitais, o kiti – ne? Ar yra universalus kodas, kurį tam tikri kūrėjai geba atspėti ir tokiu būdu rasti duris į daugumos ausis ir širdis? Hitas – tai gerai, ar blogai? Pigus masinis reiškinys, ar laiką atlaikanti klasika? Ar klasikinė muzika gali būti populiari? Vienas labiausiai publikos atpažįstamų kūrinių – A. Vivaldi “Metų laikai” ko gero galėtų būti vadinamas klasikinės muzikos “hitu” kuris papuoš antrąjį festivalio koncertą.

Šio vakaro koncerto programa gali būti palyginta su savotišku “puzzle” žaidimu. Pirmiausia galėsite atsipalaidavę sėdėti ir “žiūrėti” į puikiai pažįstamą “paveikslą”. Po to šis “paveikslas” bus sukarpytas į įvairiausius gabalėlius, kurie bus išmėtyti po visą “kambarį”. Ir galiausiai šie gabalėliai bus surinkti dieviškos galios į vieną harmoningą ir harmonizuojantį vaizdinį, kurį kurti padės du smuikininkai virtuozai Valeriy Sokolov ir Nikita Boriso-Glebsky bei Klaipėdos kamerinis orkestras.

Vienas vakaro solistų – smuikininkas Valeriy Sokolov nuolat koncertuojantis su pagrindiniais orkestrais, tokiais kaip Tokijo simfoninis, Ciuricho Tonhalle simfoninis, Seulo simfoninis, Klyvlendo simfoninis, Maskvos simfoninis, Nacionalinis Prancūzijos ir kiti orkestrai. Jo pasirodymų laukia tokie prestižiniai festivaliai kaip Verbier ir Lockenhaus, bei svarbiausios užsienio scenos: Musikverein Vienoje, Lincoln Center – Niujorke, Prinzregenten – Miunchene, Mariinsky teatras Sankt Peterburge, Wigmore Hall Londone. V. Sokolov yra kamerinio orkestro”Kiev Soloists” įkūrėjas ir meno vadovas.

Smuikininkas Nikita Boriso-Glebsky – savo virtuoziškumu sužavėjęs užsienio klausytojus ir kritikus išsiskiria garso spalvų gausa, nepaprastu jautrumu ir muzikalumu. Jo talentas pripažintas svarbiausiuose pasaulio smuikininkų konkursuose – J. Sibelijaus, F. Kreislerio (I-moji vieta). Laureato vardą jis pelnė P. I. Tchaikovskio ir Karalienės Elžbietos konkursuose. 2013 m. smuikininkas laimėjo pagrindinį prizą „Monte Carlo Violin Masters“ konkurse, vykstančiame tik kas keturis metus ir išrenkančiame vienintelį laimėtoją.

Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) yra vienas jauniausių ir dinamiškiausių tarp profesionalių Lietuvos kamerinių orkestrų. 1992 m. susibūręs stygininkų ansamblis jau du dešimtmečius aktyviai siekia stimuliuoti ir šviesti savo auditoriją, pateikdamas plačią įvairių epochų muzikinių stilių ir žanrų paletę nuo baroko iki šių dienų ir uostamiestyje steigdamas naujas orkestro koncertų tradicijas.

 

2017 m. spalio 27 d. 19.00 val.

Festivalio rečitalis

Miroslav Kultyshev – fortepijonas

Programa:

Sergei Rachmaninov:

13 preliudų op. 32

Maurice Ravel:

Gaspard de la nuit

Sergei Prokofiev:

Sonata Nr. 7

Viena scena, vienas atlikėjas, vienas kompozitorius ir vienas instrumentas. Trečiasis festivalio koncertas dedikuojamas “instrumentų karaliumi” tituluojamam fortepijonui. Ko gero nėra intymesnės koncerto formos už rečitalį, kuris šiame festivalyje patikėtas pianistui Miroslavui Kultyševui. Simboliška, kad šiandien sukanka jau beveik dešimt metų, kaip “Naujoji muzikų karta” pradėjo savo veiklą, surengdama pirmąjį savo koncertą. Tą kartą, kaip ir šiandien – koncerte pasirodė pianistas M. Kultyševas, unikalus atlikėjas, savo rečitaliams pasirenkantis maštabines programas. Prieš dešimtį metų publika klausėsi visų F. Liszto transcendentinių etiudų, šį kartą koncerte vėlyvosios romantikos šedevrai – 24 S. Rachmaninovo preliudai.

Miroslavas Kultyševas yra vieno prestižiškiausių pianistų konkursų Tarptautinio P. Čaikovskio konkurso Maskvoje (2007 m.) laimėtojas. 2012 m. tarptautiniame konkurse “Monte Carlo Piano Masters jis buvo apdovanotas pagrindiniu prizu, kurį jam įteikė pats Monako kunigaikštystės Princas Albertas II.

Intensyviai koncertuojantis M. Kultyševas priklauso pasauliniam pianistų elitui ir yra kviečiamas koncertuoti svarbiausių koncertų salių, tokių kaip Amsterdamo Concertgebouw, Vienos Musikverein, Niujorko Avery Fisher Hall, Londono Wigmore Hall, Suntory Hall Tokijuje, Zalcburgo Mozarteum, Sankt Peterburgo filharmonijos, Maskvos konservatorijos ir daugelį kitų. Užsienio šalių kritikai apibūdina M. Kultyševą kaip pianistą, apdovanotą išskirtiniu muzikalumu ir transcendentiniu virtuoziškumu. Londono žurnalas The Times pažymi, jog “Poetiškumas ir begalinis žavesys lydi visą atlikėjo grojimą.” (Geoff Brown, The Times, Jungtinė Karalystė).

 

2017 m. spalio 28 d. 19.00 val.

Du fortepijono virtuozai

Kasparas Uinskas – fortepijonas

Evgeni Bozhanov – fortepijonas

Programa:

Sergei Prokofiev:

Siuita iš baleto “Pelenė”

Maurice Ravel:

La valse

Sergei Rachmaninov:

Siuita Nr. 2 op. 17

Treniruotės, konkursai, persitempimai, prakaitas ir tik vienas vienintelis niekada nebepasikartosiantis šansas. Tarp muzikos ir sporto yra begalė panašumų. Scena – žaidimo aikštelė: baltoje komandoje – dešimt “dalyvių”, juodoje – taip pat. Tik vartai – vieni – klausytoju percepcija. O prizas? Priklauso nuo to, kiek šie du muzikantai įkvėps ir “sujaudins” klausytojus. Muzikinis nuotykis – tai minimumas. Transcendencija? Kas žino?…

Du išskirtiniai atlikėjai, paprastai koncertuojantys kaip solistai, susibūrė fortepijoniniam duetui. Scenoje šie du muzikantai – individualistai kvėpuoja tarsi vienu ritmu, tarsi vienas kūnas keturiomis rankomis kuria garsų ir muzikos šventę, kurią unikalią progą išgirsti turės ir Lietuvos publika. Tai bus dviejų aukščiausio lygio ir savitų partnerių dialogas, į kurį įsitraukti kviečiami klausytojai.

Pianistas E. Božanovas – vienas didžiausių atradimų klasikinės muzikos pasaulyje per paskutinius dešimtmečius. Vienas amerikiečių kritikas pažymi: „E. Božanovas vienoje muzikinėje frazėje išgauna daugiau garso atspalvių, negu dauguma pianistų per visą savo gyvenimą…“ (“Dallas Morning News“) Atlikėjo koncertų grafike šiandien tokios salės kaip Londono Royal Festival Hall, Berlyno filharmonija, Vienos Musikverein, Maskvos didžiosios konservatorijos salė, Tokijo Suntory Hall, Diuseldorfo Tonhalle ir eilė kitų.

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Kasparas Uinskas koncertuoja pasaulinio garso koncertų salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J.F. Kennedy Center, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų salių. Užsienio kritikai ir klausytojai žavisi K. Uinsko pasirodymais:

“…Didis pianistas ir muzikas…” Carnegie Hall (New York Concert Review) “…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…” London Wigmore Hall (Seen and Heard international)

 

2017 m. spalio 29 d. 19.00 val.

Festivalio uždarymo koncertas

Evgeni Bozhanov – fortepijonas

Atvars Lakstīgala – dirigentas

Jāzeps Vītols Latvijos muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras

 

Programa:

Franz Schubert:

Simfonija Nr. 8, D. 759

Camille Saint-Saëns:

Introdukcija ir Rondo capriccioso, op. 28

Ludwig van Beethoven:

Koncertas fortepijonui Nr. 5 op. 73

Beethovenas kuklusis:

“Tikras menininkas nėra išdidus: jis, deja, supranta, kad menas neturi ribų; jis skausmingai jaučia, kiek toli jis yra nuo tikslo, ir nepaisant to, kad juo žavisi kiti, jis liūdi, nes jis nepasiekė to taško, iš kurio jo geresnysis genijus rodosi tik kaip iš tolo šviečianti saulė”.

Beethovenas išdidusis:

“Kunigaikšti, kas Jūs esate, Jūs esate sutapimo ir gimimo dėka, kas esu aš, aš esu dėka savęs; Kunigaikščių buvo ir bus dar tūkstančiai; Beethovenas yra tiktai vienas”.

Beethovenas jausmingasis:

“Muzika turėtu įžiebti ugnį vyro širdy ir pravirkdinti moterį”.

Jei klasikinės muzikos festivalis yra įmanomas verslo ir prekybos centre, tuomet ašaros – įmanomos vyro akyse, o ugnis – moters šidyje. Nuoširdziai linkime, kad Jus visada lydėtų gera muzika ir kad Jūsų širdys būtų atviros naujoms patirtims.

Paskutiniajame – penktajame festivalio „Intermezzo“ koncerte simboliškai – Penktasis Ludwigo van Beethoveno „Imperatoriškasis“ koncertas, vainikuosiantis visą ieškojimų, atradimų ir spalvų kupiną festivalį.

Kartu su pianistu E. Božanovu koncerte pasirodys Jāzeps Vītols Latvijos muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Atvarso Lakstīgalos. Septynerius metus vadovavęs Liepojos simfoniniam orkestrui, jis yra vienas ryškiausių Latvijos dirigentų, nuolat pasirodantis su orkestrais Vokietijoje, Italijoje, Estijoje ir kitose šalyse.

JV Latvijos muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras, vadovaujamas profesoriaus Andris Vecumnieks ir direktoriaus profesoriaus Jānis Puriņš, nuolat bendradarbiauja su įvairiais kviestiniais dirigentais, bei kasmet parengia 6 – 7 koncertines programas.

 

P.S. Organizatoriai pasilieka teisę keisti koncertų programas.