Pirmą kartą vieninteliame koncerte Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje Vilniuje – spalio 21 d. dvi pasaulinės fortepijono žvaigždės – savo genialiomis interpretacijomis garsėjantis pianistas Evgeni Bozhanov ir įspūdingais pasirodymais pakerėjusi pasaulį pianistė iš Korėjos – Yeol Eum Son.  Kovo 18 d. turėjęs įvykti koncertas perkeliamas į spalio 21 d. dėl susidariusios corona viruso situacijos. Visi bilietai lieka galioti, nieko keisti nereikia.

Fortepijonų duetas “Pasimatymas prie fortepijono”

Evgeni Bozhanov Fortepijonas

Yeol Eum Son Fortepijonas

Spalio 21 d.  19.00 val.

Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius

Programoje:

Wolfgang Amadeus Mozart Sonata dviem fortepijonams K448

Claude Debussy La apres midi d’un Faun

Maurice Ravel La Valse

~~

Robert Schumann 6 Studijos kanonine forma op. 56

Rafael Guastavino 2 Romansai

Wolfgang Amadeus Mozart – Franz Liszt Don Juan

(Programa gali būti keičiama organizatoriaus).

Bilietus platina: 

Lietuvos nacionalinės filharmonijos kasos ir Tiketa

https://www.filharmonija.lt/lt/renginiai-ir-repertuaras/renginiai/fortepijonu-duetas-pasimatymas-prie-fortepijono.html

https://www.tiketa.lt/LT/fortepijonu_duetas__evgeni_bozhanov_ir_yeol_eum_son_22695 

Duetas pasirodys koncerte su simboliniu pavadinimu “Pasimatymas prie fortepijono” ir atliks romantišką programą. Tai bus pirmas kartas, kuomet klausytojai išgirs šiuos atlikėjus vienoje scenoje. Ne kartą jų keliai buvo susikirtę skirtinguose pasaulio kampeliuose, o Lietuvos nacionalinės filharmonijos scena apjungs šiuos du atlikėjus į vieną muzikos šventę.

Pianistas E. Božanovas – tai vienas didžiausių atradimų klasikinės muzikos pasaulyje per pastarąjį dešimtmetį. Amerikiečių kritikas pažymi: „E. Božanovas vienoje muzikinėje frazėje išgauna daugiau garso atspalvių, negu dauguma pianistų per visą savo gyvenimą…“ (Dallas Morning News“)

E. Božanovas vienas iš tų nedaugelio šiandienos pianistų, kuris klausytojams pateikia visiškai kitokią, individualią kūrinių interpretaciją, užburdamas publiką savo išgaunamų garsų spalvingumu, minties gilumu. Jo atlikimas nepalieka abejingų. Todėl jis šiandien vienas laukiamiausių atlikėjų garsiausiose pasaulio scenose. Jis koncertuoja Tokiose scenose kaip žymioji Vienos Musikverein salė, Londono Royal Festival Hall, Berlyno filharmonija, Maskvos didžiosios konservatorijos salė, pagrindinės Japonijos, Italijos, JAV, Vokietijos ir kitų šalių salės. E. Božanovas kviečiamas geriausių orkestrų ir festivalių visame pasaulyje.

Apie E. Božanovą prabilta prieš kelerius metus, kuomet mažai kam žinomas atlikėjas pasirodė prestižiniame Van Cliburno pianistų konkurse Teksase, JAV. Nuo pirmo išėjimo į sceną, E. Božanovas prikaustė klausytojų dėmesį originalia grojimo maniera, iki tol negirdėtais garso išgavimo būdais, sprogstančiu temperamentu bei neįprastai ekscentrišku klasikiniam atlikėjui sceniniu įvaizdžiu. Sėdėdamas ant pažemintos, jam specialiai pagamintos kėdės, kurią beje jis vežasi į visus savo koncertus, E. Božanovas skambindamas linguoja visu kūnu. Tačiau didžiausio rezonanso E. Božanovas sulaukė F. Chopino pianistų konkurse Varšuvoje, kuriame jis sukėlė tikrą sensaciją. Jo konkursiniai pasirodymai buvo palydėti audringomis stovinčios publikos ovacijomis, o kai kurie kritikai ir melomanai garsiai skelbė, jog tai vienas originaliausių atlikėjų per daugiau nei aštuonis dešimtmečius trunkančią konkurso istoriją. Klausytojai, dalindamiesi įspūdžiais, rašo: „Negalvojau, kad dar kada nors gyvenime išgirsiu tokio lygio grojimą. Gyvai girdėjau skambinant V. Horowitzą, A.B. Michelangeli – E. Božanovas yra iš tos pačios planetos… E. Božanovas yra nuostabus, didis menininkas. Jis muzikos dailininkas – tiek spalvų ir dinamikos garse!“

Yeol Eum Son – P. Korėjos žvaigždė ir pasaulinio garso pianistė, koncertuojanti su pagrindiniais orkestrais, tokiais kaip Konzerthausorchester Berlin, Dresdner Philharmoniker, The Tonkunstler Orchestra, Bergen Philharmonic, Orchestre Philharmonique de Radio France, Orchestre de la Suisse Romande, Seoul Philharmonic, St. Petersburg Philharmonic, Budapest Festival Orchestra, WDR Symphony Orchestra, New Zealand Symphony Orchestra, Liverpool Philharmonic Orchestra ir dar daugeliu kitų.

Prieš keletą mėnesių pianistė debiutavo garsiajame BBC Proms festivalyje su BBC Philharmonic orkestru. Po koncerto kritikai rašė, kad Yeol Eum Son demonstravo svajonių lygio pianistinę kokybę. 

Yeol Eum naujausi du įrašai pasirodė vienoje svarbiausių leidybinių kompanijų DECCA. 2018 m. pianistė paskirta festivalio Music in PyeongChang Korėjoje meno vadove. Yeol Eum Son yra du kartus tapusi antrosios premijos laimėtoja P. Čaikovskio pianistų konkurse Maskvoje.