INTERMEZZO

III Tarptautinis klasikinės muzikos festivalis

Spalio 16 – 31 d. Vilniuje

Gariūnų verslo ir kultūros parkas, Gariūnų g. 70

Didžioji scena

Festivalio koncertai nemokami, būtina išankstinė registracija el. paštu: koncertai@gariunai.lt Registracija prasideda nuo rugpjūčio 5 d.

Vaikai, jaunesni nei 7 metai į koncertus nepriimami. Dėl atskirų atvejų teirautis organizatorių.

Muzika – vienas gražiausių žmonijos atradimų… ji praturtina sielą.. ji gydo.. ji atskleidžia stipriausias žmogaus emocijas…

„ Be muzikos gyvenimas būtų klaida“ – Friedrich Nietzsche.

Užpildykime gyvenimą nuostabia muzika! – net dvi savaites Gariūnų verslo ir kultūros parke vyksiantis jau trečiasis tarptautinis klasikinės muzikos festivalis „Intermezzo“ spalio 16 – 31 d. klausytojus pakvies išgirsti septynis klasikinės muzikos žvaigždžių koncertus. Festivalį atidarys legendinis violončelininkas Aleksandras Kniazevas, kuris šiame koncerte pristatys savo kitą amplua, – klasikinės muzikos pasaulyje jis taip pat gerai žinomas kaip vargonų muzikos interpretatorius. Klausytojai bus kviečiami klausytis dar iki šiol Gariūnų salėje neskambėjusio instrumento – vargonų koncerto, atliekamo būtent A. Kniazevo. Šis legendinis atlikėjas dovanos publikai ir dar vieną savo pasirodymą – violončelės duetą su pianistu Kasparu Uinsku. Festivalis pirmą kartą Lietuvos klausytojams pristatys unikalų talentą – smuikininką iš Bulgarijos Svetliną Roussev, atliksiantį visą solinį smuiko rečitalį. Sekančiame koncerte – eilę metų kartu koncertuojantis duetas: violončelininkas Leonardas Elschenbroichas ir pianistas Aleksėjus Gryniukas, atliksiantys maštabinę programą – penkias L. van Beethoveno sonatas. Šį kartą festivalyje du fortepijono rečitaliai patikėti pianistams A. Gryniukui ir Andrew Tysonui. Finaliniame festivalio koncerte – Lietuvoje jau lankęsis Jazeps Vitols Latvijos muzikos akademijos studentų orkestras su dirigentu Atvarsu Lakstigala ir pianistu Kasparu Uinsku.

Visi septyni koncertai nemokami klausytojams, tad laukiame visų neabejingų muzikai.

Alexander Kniazev – Spalio 16 d. 19.00 val.

Festivalio atidarymo koncertas

Alexander Kniazev – vargonai

Programoje: J. S. Bach

Kada paskutinį kartą klausėtės gyvo vargonų muzikos koncerto?…. ne Bažnyčioje? …prekybos centre? – „Intermezzo“ festivalio atidarymo koncerte bus neeilinė proga išgirsti šį instrumentą pačioje netikėčiausioje vietoje. Unikalus atlikėjas, legendinis violončelininkas Aleksandras Kniazevas, supratęs, kad genialus griežimas violončele – dar ne riba, šiandien taip pat įspūdingai atliekantis opusus vargonais – atidarys festivalį su dangiška J. S. Bacho muzika ir specialiai iš Olandijos atgabentais naujais vargonais.

„A. Kniazevas yra vienas iš nedaugelio, pasiekusių tokias aukštumas… jis yra vienas geriausių mūsų laikų klasikinės muzikos atlikėjų…“ (The Western Mail)

Atlikėjo koncertų sąraše pasirodymai su garsiausiais pasaulio orkestrais, pagrindinėse koncertų salėse ir su žymiausiais scenos partneriais. Jo pasirodymų laukiama tokiose salėse kaip Concertgebouw Amsterdame, Salle Pleyel ir Theatre des Champs-Elysees Paryžiuje, Palais des Beaux Arts Briuselyje, Wigmore Hall ir Royal Festival Hall Londone, Mozarteum Zalcburge, Musikverein ir Konzerthaus Vienoje, Suntory Hall Tokijuje ir eilėje kitų. A. Kniazevas pasaulinės šlovės sulaukė vos 17-kos tapęs laureatu prestižiniame P. I. Čaikovskio konkurse.

Kniazev_Interm

Alexander Kniazev – Kasparas Uinskas – Spalio 19 d. 19.00 val.

Alexander Kniazev – violončelė

Kasparas Uinskas – fortepijonas

Programoje: J. Brahms, C. Franck

Yra manoma, jog tobuliausias muzikinis instrumentas – tai žmogaus balsas. Artimiausias žmogaus balsui iš visų styginių instrumentų yra violončelė. Tačiau tik reto ir išskirtinio talento atlikėjo rankose šis keturių plieninių stygų ir subtilaus medinio korpuso, primenančio moters figūrą, instrumentas gali prabilti gyvu žmogaus balsu. Neatsitiktinai šį kartą festivalyje „Intermezzo“ net du rečitaliai, skirti violončelei ir fortepijonui. Pirmasis pristatys ir vėl vienoje scenoje susitiksiantį duetą: violončelininką Aleksandrą Kniazevą ir pianistą Kasparą Uinską. Prieš keletą metų prasidėjusi pažintis ir subrandinusi šį duetą klausytojus pakvies į romantinės muzikos vakarą – koncerto programoje dvi Johanneso Brahmso sonatos, originaliai parašytos klarnetui, ir paties A. Kniazevo perdirbtos violončelei, o taip pat César Francko sonata violončelei ir fortepijonui. Besąlyginė meilė muzikai, nuolatiniai ieškojimai ir didžiulė aistra suvedė šiuos muzikantus, tad pasileiskite ir jūs į atradimų šventę festivalio koncerte…

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Kasparas Uinskas koncertuoja pasaulinio garso koncertų salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J. F. Kennedy Center, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonija, Madrido Filharmonija, Briuselio BoZar bei eilė kitų salių. K. Uinskas nuolat bendradarbiauja su tokiais scenos partneriais kaip smuikininkas Nikita Boriso-Glebsky, P. I. Čaikovskio konkurso nugalėtojas violončelininkas Andrei Ionita, pianistas Evgeni Bozhanov, su kuriuo pasirodė legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge.

Užsienio kritikai ir klausytojai žavisi K. Uinsko pasirodymais: „…didis pianistas ir muzikas…“ Carnegie Hall (New York Concert Review)

„…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…“ London Wigmore Hall (Seen and Heard international)

Kasparas_Kniazev_Intermezzo

 

Svetlin Roussev – Spalio 20 d. 19.00 val.

Svetlin Roussev – smuikas

Programoje: J. S. Bach, N. Paganini, E. Ysaÿe

Solinis smuiko rečitalis – tai itin retai atliekama, labai daug jėgų reikalaujanti ir aukščiausią smuikininko meistrystę parodanti koncerto forma. Tik nedaugelis smuikininkų ryžtasi tokiam pasirodymui. Trečiasis festivalio „Intermezzo“ koncertas – unikali galimybė klausytojams išgirsti nepaprastai talentingą smuikininką Svetliną Roussev.

Jo tarptautinė karjera prasidėjo, kuomet jis laimėjo pirmąją premiją viename svarbiausių tarptautinių smuiko konkursų – Sendai International Competition 2001 m. Nuo tada jis pasirodo tokiose scenose kaip Suntory Hall Tokijuje, Salle Pleyel Paryžiuje, P. I. Tachaikovsky salė Maskvoje, Seoul Arts Center, Konzerthaus Berlyne, BoZar Briuselyje ir eilėje kitų. S. Roussev kviečia svarbiausi pasaulio orkestrai tokie kaip Orchestre National de France, Orchestre Philharmonique de Radio France, Orchestre de la Suisse Romande, Orchestre National de Belgique, Seulo filharmonijos orkestras, Tokijo filharmonijos orkestras ir kiti. Smuikininko pirmoji mokytoja buvo jo mama, muzikos mokyklos Ruse mieste Bulgarijoje profesorė. Sulaukęs 15- kos jis buvo priimtas į Paryžiaus muzikos ir šokio konservatoriją, kur mokėsi pas profesorius Gerard Poulet, Devy Erlih ir Jean-Jacques Kantorow.

Šiuo metu S. Roussev griežia Stradivarius 1710 Camposelice smuiku.

Svetlin_Interm

 

Leonard Elschenbroich – Alexei Grynyuk – Spalio 22 d. 19.00 val.

Leonard Elschenbroich – violončelė

Alexei Grynyuk – fortepijonas

Programoje: 5 Ludwig van Beethoven Sonatos

Antrasis festivalio „Intermezzo“ violončelės ir fortepijono duetas – jau eilę metų kartu pagrindinėse pasaulio scenose nuolat pasirodantys violončelininkas Leonard Elschenbroich ir pianistas Alexei Grynyuk.

Ugningu temperamentu ir ekspresyvia grojimo maniera išsiskiriantis vokiečių – italų kilmės virtuozas L. Elschenbroichas šiandien priklauso pasauliniam klasikinės muzikos elitui. Londonas, Frankfurtas, Viena, Tokijus, Čikaga – tai šio jauno violončelininko kasdienybė. Šiandien jo koncertų sąraše pasirodymai su pagrindiniais pasaulio orkestrais – Londono filharmonijos, Sankt Peterburgo filharmonijos, Čikagos simfoniniu, Japonijos filharmonijos ir daugeliu kitų. Jo koncertų grafikas sustatytas keliems metams į priekį, o scenoje jis susitinka su tokiais grandais kaip dirigentai Valerij Gergiev, Christoph Eschenbach, smuikininkais Anne Sophie Mutter, Gidonu Kremeriu, Nicola Benedetti, bei eile kitų.

„Jautrumo muzikai ir drąsaus virtuoziškumo derinys” – žavisi viena žymiausių šiandienos smuikininkių Anne Sophie Mutter. Dirigentas Christoph Eschenbach pažymi: „jo griežimas kupinas gilumo, išraiškos, spinduliavimo ir perfekcijos.“ „Aukščiausio profesionalumo, intelektualaus žingeidumo ir išraiškos gilumo derinys“ – atsiliepia New York Times.

„Neįsivaizduoju geresnio scenos partnerio. Jis puikus pianistas, manau vienas geriausių pasaulyje.”- taip apie pianistą A. Gryniuką atsiliepia L. Elschenbroichas. „Leonardas labai aiškiai žino, ką nori daryti scenoje ir tuo pačiu man suteikia didelę kūrybinę laisvę. Galime groti nežiūrėdami vienas į kitą“ – pritaria A. Gryniukas. Duetas Lietuvoje atliks maštabinę programą, kurioje visos penkios Ludwigo van Beethoveno sonatos violončelei ir fortepijonui. Šias sonatas duetas įrašė ir šiais metais įrašą išleido Onyx Classics.

Elsch_Intem

 

Alexei Grynyuk – Spalio 24 d. 19.00 val.

Alexei Grynyuk – fortepijonas

Programoje: F. Schubert, S. Rachmaninov

Pirmasis fortepijono rečitalis festivalyje „Intermezzo“ patikėtas lietuvių publikai gerai pažįstamam pianistui – Alexei Grynyuk, kuris pristatys romantinių audrų kupiną programą su F. Schuberto ir S. Rachmaninovo kūriniais.

A. Gryniukas savo skambinimu geba atskleisti muzikos gelmes bei subtiliausias spalvas ir tuo pačiu jis apdovanotas nepaprastu virtuoziškumu, kuriam šiandien prilygti gali retas pianistas.

Kritikai ir klausytojai visame pasaulyje įvertino A. Gryniuko talentą. Paryžiaus „Le Figaro“ rašo: „Jo prisilietimas prie klaviatūros yra meistriškas, skaidrus ir savitas… nuostabi asmenybė ir absoliutus, transcendentinis virtuoziškumas.“ Londono žurnalas „Musical Opinion“ A. Grynyuko grojimą apibūdina kaip „kvapą gniaužiantį, puikios technikos ir aukščiausio muzikalumo“.Amsterdamo žurnalas „Pianowereld Magazine“ rašo: „…Kvapą gniaužiantis pasirodymas…atrodė, kad pats jaunasis V. Horowitzas atgimė“.

Londone gyvenantis ukrainiečių kilmės A. Gryniukas, savo karjerą pradėjo nuo šešerių metų ir šiandien koncertuoti yra kviečiamas garsiausių pasaulio salių, tokių kaip Londono Wigmore Hall, South Bank Centre, Salle Cortot ir Salle Gaveau Paryžiuje, Metropoliteno muziejaus Niujorke, Maskvos Konservatorijos Didžiosios salės ir daugelio kitų. Jo koncertų įrašai transliuojami daugelyje pasaulio radijų ir televizijų: BBC radijuje, Hessischer Rundfunk radijuje Frankfurte, Radio France radijuje Prancūzijoje, Ukrainos nacionaliniame radijuje, Kinijos, Rusijos, Ukrainos televizijose.

Gryn_Interm

 

Andrew Tyson – Spalio 26 d. 19.00 val.

Andrew Tyson – fortepijonas

Programoje: F. Liszt, R. Schumann ir kt.

Šis festivalis „Intermezzo“ ypatingas tuo, jog klausytojams dovanos net du fortepijoninius rečitalius. Antrajame jų pasirodys amerikiečių kilmės pianistas virtuozas Andrew Tyson.

BBC radijas žavisi: „Pianistas Andrew Tysonas – tikras fortepijono poetas“. Atlikėjas klasikinės muzikos pasaulyje gerai pažįstamas. Apdovanotas pirmąja vieta Geza Anda konkurse Ciuriche 2015 m., o taip pat gavęs ir Publikos prizą, šiandien pianistas koncertuoja pagrindinėse užsienio scenose, tokiose kaip garsioji, ir klasikinės muzikos epicentru laikoma Niujorko Carnegie Hall, Briuselio BoZar, Ciuricho Tonhalle, Lincolno centre, Londono Wigmore Hall, o taip pat prestižiniuose festivaliuose – Liucernos fortepijono festivalyje, Dubrovniko festivalyje, Miami International fortepijono festivalyje.

A. Tysonas yra Tarptautinio Leeds pianistų konkurso laureatas bei šiame konkurse apdovanotas Terence Judd-Halle Orchestra prizu. Pianistas nuolat bendradarbiauja su pagrindiniais orkestrais: Nacionaliniu Belgijos simfoniniu, Šiaurės Karolinos simfoniniu, SWR Štutgarto simfoniniu, St. Luke’s simfoniniu ir kitais orkestrais. Praėjusį sezoną atlikėjas užbaigė su Haydn filharmonijos orkestru ir pasirodymu žymiojoje Vienos Konzerthaus salėje bei su Orchestra della Svizzera italiana, diriguojamu Maestro Vladimiro Aškenazio.

A. Tysonas studijavo Šiaurės Karolinos universitete, vėliau studijas tęsė Curtis muzikos institute. Magistro studijas baigė Juilliard mokykloje Niujorke, laimėdamas prestižinį Gina Bachauer pianistų konkursą ir gaudamas Arthur Rubinstein prizą.

Tyson_Interm

Kasparas Uinskas – Atvars Lakstigala – Jazeps Vitols Latvijos Muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras – Spalio 31 d. 19.00 val.

Festivalio uždarymo koncertas

Kasparas Uinskas – Fortepijonas

Atvars Lakstigala – dirigentas

Jazeps Vitols Latvijos Muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras

Programoje: S. Rachmaninov ir kt.

Jau tradicija tapo, kad festivalis „Intermezzo“ palydimas su simfonine muzika. Šiam koncertui į Lietuvą sugrįš praėjusiais metais publiką sužavėjęs Jazeps Vitols Latvijos muzikos akademijos studentų simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Atvarso Lakstigalos. Finalinis festivalio akordas patikėtas pianistui Kasparui Uinskui, kuris su orkestru atliks S. Rachmaninovo koncertą fortepijonui ir orkestrui. A. Lakstigalos ir K. Uinsko keliai jau ne kartą susikirto, abu atlikėjai kartu pasirodė Lietuvos ir Latvijos scenose. Gerai vienas kitą suprantantys ir jaučiantys scenos partneriai pakvies klausytojus audringai atsisveikinti su festivaliu.

A. Lakstigala – vienas ryškiausių Latvijos dirigentų, septynerius metus vadovavęs Liepojos simfoniniam orkestrui, nuolat pasirodantis su orkestrais Vokietijoje, Italijoje, Estijoje ir kitose šalyse. JVLMA studentų simfoninis orkestras (dirigentas Kaspars Adamsons, vadovas – profesorius Janis Purinš) nuolat bendradarbiauja su pagrindiniais Latvijos dirigentais ir kasmet parengia 6 – 7 koncertines programas.

Kasparas_orketsras_Intermezzo

Tegul uždeganti energija, patirtis ir begalinė meilė muzikai apjungia visus ir leidžia dar kartą patirti šią muzikos šventę!

Registracijos taisyklės:

  1. Registruotis prašome tik į tuos koncertus, kuriuose tikrai planuojate apsilankyti. Registracija vykdoma el.paštu: koncertai@gariunai.lt
  2. Jeigu užsuregistravote ir dėl svarbių priežasčių negalėsite dalyvauti, prašome apie tai pranešti organizatorius iš anksto.
  3. Jeigu užsiregistravote ir nedalyvaujate koncerte apie tai nepranešę organizatoriui, Jūsų visos kitos ateities rezervacijos automatiškai anuliuojamos.
  4. Vienas asmui gali rezervuoti ne daugiau kaip 4 vietas.