Pavasarį – kovo 15 ir  16 d. Naujoji muzių karta Kauno ir Vilniaus klausytojams pristatys legendinį violončelininką Alexandrą Kniazevą ir pianistą – virtuozą Kasparą Uinską, kurie  atliks romantizmo genijaus Johanneso Brahmso kūrinių programą. K. Uinsko ir A. Kniazevo duetas susibūrė prieš keletą metų ir nuo to laiko jie koncertuoja Lietuvos ir užsienio koncertų salėse. 2021 m. birželį duetas su milžinišku pasisekimu pasirodė legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge. Koncerto klausęsis garsios įrašų kompanijos Avanti classic direktorius pasiūlė duetui išleisti kompaktinę plokštelę, kurioje skambės pirmą kartą pasaulyje įrašytos Johanneso Brahmso sonatos altui ir fortepijonui, atliekamos violončele. Kūrinių transkripciją padarė pats A. Kniazevas.

 

Kovo 15 d.  18.00 val., 2022 m.

Kauno filharmonija

https://www.tiketa.lt/LT/alexander_knyazev_ir_kasparas_uinskas_iejimas_tik_su_galimybiu_pasu_523212

Kovo 16 d.  19.00 val., 2022 m.

Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilnius

https://kakava.lt/renginys/violoncelininkas-alexander-knyazev-ir-pianistas-kasparas-uinskas/2085/5092

Programoje:

Johannes Brahms

Sonata altui ir fortepijonui Nr.1, op.120 Nr.1

Sonata violončelei ir fortepijonui Nr. 2, op. 99

Sonata altui ir fortepijonui Nr. 2, op.120 Nr. 2

Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 3, op. 108

(Programa gali būti keičiama organizatoriaus).

 

„A. Kniazevas yra vienas iš nedaugelio, pasiekusių tokias aukštumas… jis yra vienas geriausių mūsų laikų klasikinės muzikos atlikėjų…“ (The Western Mail) Atlikėjo koncertų sąraše pasirodymai su garsiausiais pasaulio orkestrais, pagrindinėse koncertų salėse ir su žymiausiais scenos partneriais. Jo pasirodymų laukiama tokiose salėse kaip Concertgebouw Amsterdame, Salle Pleyel ir Theatre des Champs-Elysees Paryžiuje, Palais des Beaux Arts Briuselyje, Wigmore Hall ir Royal Festival Hall Londone, Mozarteum Zalcburge, Musikverein ir Konzerthaus Vienoje, Suntory Hall Tokijuje ir eilėje kitų. Jis pasirodo su tokiais orkestrais kaip Karališkasis Londono simfoninis orkestras, BBC simfoninis orkestras, Baltimorės, Bavarijos, Tokijo, Sankt Peterburgo, Maskvos filharmonijos simfoniniai orkestrai, Vienos simfoninis orkestras, Prahos filharmonijos, Prancūzijos nacionalinis orkestras. A. Kniazevas koncertuoja su pasaulinio garso scenos partneriais – pianistas Evgeni Kissin, Nikolaij Lugansky, Boris Berezovsky, Denis Matsuev ir kiti. Tris metus jis buvo žiuri nariu prestižiniame P. I. Čaikovskio konkurse Maskvoje. A. Kniazevas pasaulinės šlovės sulaukė vos 17-kos tapęs laureatu prestižiniame P. I. Čaikovskio konkurse.

 

“…didis pianistas ir muzikas…” Carnegie Hall (New York Concert Review) “…kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška…” London Wigmore Hall (Seen and Heard international)

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas K. Uinskas koncertuoja pagrindinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J.F. Kennedy Center, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonijoje, Madrido Filharmonijoje, Briuselio BoZar bei eilėje kitų salių. Šie tarptautiniai pasirodymai akimirksniu pelnė aukščiausius kritikų įvertinimus bei klausytojų pripažinimą.

2021 m. vasarą K. Uinskas buvo antrą kartą pakviestas dalyvauti legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge, kur jis kartu su violončelininku Alexandru Kniazevu pasirodė Hamburgo Laeiszhalle. Pirmą kartą šiame festivalyje pianistas K. Uinskas koncertavo 2018 m. duete su pianistu Evgeni Bozhanov. Praėjusiuose sezonuose K. Uinskas pasirodė su orkestrais: Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Philharmonie Südwestfalen (Vokietija), Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), North Czech Philharmonic orkestru (Čekijoje), West Bohemian Symphony orkestru (Čekijoje), Slovakijos radijo simfoniniu orkestru, Krokuvos simfoniniu orkestru, Rosario simfoniniu orkestru Argentinoje, o taip pat su soliniais pasirodymais Londono Wigmore Hall, Baerum Kulturhus salėje cikle „Piano Master Series” ir Bodø Festival Nordland Musikkfestuke – Norvegijoje, BoZar salėje Briuselyje bei Brussels Piano Festival, koncertų ture Japonijoje „Fantastic Pianist“ serijoje, Slovakijos filharmonijoje, Ciuriche (Šveicarijoje), Mumbajuje (Indijoje) solinių ir kamerinės muzikos koncertų ture Norvegijoje su smuikininku Nikita Boriso-Glebsky, kamerinės muzikos ture su violončelininku A. Kniazevu bei su P. I. Čaikovskio konkurso nugalėtoju violončelininku Andrei Ionita.